Dla Mieszkańców

Aktywna niedziela w powiecie lubelskim

11-09-2015

Dla mieszkańców powiatu lubelskiego zapowiada się aktywna niedziela, pełna kulturalnych atrakcji. Prognozy meteorologiczne są optymistyczne, więc zapraszamy do zapoznania się z niedzielną ofertą.

Zespół "Wilki" będzie gwiazdą tegorocznych Dożynek Województwa Lubelskiego, które odbędą się w Końskowoli. Wśród delegacji, które w niedzielę 13 września wezmą udział w dorocznym święcie plonów, będzie liczna reprezentacja powiatu lubelskiego.W jej składzie znajdą się, m.in. przedstawiciele gmin Konopnica, Wojciechów, Bychawa i Garbów, z wieńcami dożynkowymi nominowanymi do konkursu wojewódzkiego podczas dożynek powiatowych. W kategorii wieńców tradycyjnych powiat lubelski będą reprezentować koła gospodyń wiejskich z Garbowa i Stasina w gminie Wojciechów, a wśród wieńców współczesnych będą oceniane, m.in. propozycje KGW z Marynina w gminie Konopnica i mieszkańców Bychawki Pierwszej w gminie Bychawa. Najbliższa niedziela będzie obfitować także w inne wydarzenia wspierane przez Powiat Lubelski. Na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się 14. Lubelskie Święto Miodu z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Henryczki" z Bychawy. Oprócz występów artystycznych organizatorzy zapraszają na degustację przeróżnych rodzajów miodu i kiermasz produktów pszczelich. Smakowicie będzie również w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie odbędzie się 17. Lubelskie Święto Chleba, czyli rodzinne świętowanie przy tradycyjnych piekarniczych i cukierniczych produktach oraz regionalnych smakołykach. Jednym z patronów honorowych imprezy jest starosta lubelski Paweł Pikula. Z kolei w Wilczopolu w gminie Głusk przy wsparciu powiatu odbędą się obchody Dnia Dziękczynienia. Uroczysta msza święta rozpocznie się w miejscowej parafii o 12.00, a po eucharystii wystąpią "Dzieci z Brodą".

Dożynki Wojewódzkie w Końskowoli (teren Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego)

XVII Lubelskie Święto Chleba odbywające się w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie

XIV Lubelskie Święto Miodu na Rynku Starego Miasta w Lublinie