Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Delegacja Powiatu Lubelskiego z wizytą w Rejonie Pustomyty

13-12-2019

W dniach 5-7 grudnia w Rejonie Pustomyty na Ukrainie gościła delegacja Powiatu Lubelskiego w składzie: Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta Lubelski, Edward Jarzynka – Radny Powiatu Lubelskiego, Katarzyna Nowosad – Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych, Jolanta Kais – Naczelnik Wydziału Organizacyjnego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego – Dorota Klimek i Magdalena Toporowska-Lebiocka.

 
Jednym z ważnym punktów wyjazdu było podpisanie protokołu wykonawczego na lata 2019-2020 do Porozumienia o współpracy transgranicznej między Radą Rejonu Pustomyty a Powiatem Lubelskim, który zawiera listę wspólnych działań w dziedzinie edukacji, kultury i sportu, medycyny, gospodarki oraz bezpieczeństwa obywateli. To wynik rozmów przedstawicieli obu samorządów przeprowadzonych podczas pobytu delegacji Powiatu Lubelskiego w Regionie Pustomyty w dniach 12-13 listopada 2019 r.
 
Nasza delegacja wzięła również udział w uroczystej sesji Rady Rejonu Pustomyty z okazji Dnia Samorządu Lokalnego. Podczas sesji zostały wręczone odznaczenia za sumienną pracę i znaczący wkład w rozwój samorządu. Przedstawiciele Powiatu Lubelskiego, Powiatu Przemyskiego i okręgu Saarpfalz w Niemczech, z którymi Rejon Pustomyty prowadzi współpracę, pogratulowali obecnym na sesji i życzyli powodzenia w reformowaniu samorządu lokalnego. 
 
Podczas pobytu w Rejonie Pustomyty członkowie delegacji odwiedzili również szkołę średnią w miejscowości Navariya. Zobaczyli zaplecze dydaktyczne i poznali ofertę edukacyjną tej placówki.
Powrót