Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Czwarte Biegi Powiatowe na nowej drodze

18-09-2014

21 sztafet szkolnych zapowiedziało udział w IV Biegach Powiatowych, które odbędą się w niedzielę 21 września na trasie Moszenki - Bogucin.

To fragment drogi Bogucin - Sługocin - Sieprawki, która jest modernizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. 
 
Oprócz uczniów na trasę wybiegną także samorządowcy oraz uczestnicy biegu głównego. - Pełna lista zawodników jeszcze nie jest znana, ponieważ zgłoszenia samorządowców jeszcze do nas wpływają, a uczestnicy biegu głównego będą się zapisywać w dniu zawodów - mówią organizatorzy biegu. 
 
Rywalizacja będzie się odbywać w trzech kategoriach. W pierwszej wezmą udział chłopcy i dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy pobiegną w sztafecie 5 x 700 metrów. W drugiej, na takich samych zasadach, wystartują kobiety i mężczyźni, którzy ukończyli 25 lat, przedstawiciele gmin z powiatu lubelskiego i Starostwa Powiatowego w Lublinie, czyli pracownicy urzędów, instytucji gminnych (oprócz szkół), radni i sołtysi. Zgodnie z regulaminem w składzie każdej sztafety muszą być co najmniej 2 zawodniczki. Trzecia grupa to uczestnicy biegu głównego, który zostanie rozegrany na dystansie 3,5 kilometra. W tym przypadku na starcie mogą stanąć kobiety i mężczyźni, którzy ukończyli 16 lat.
 
Jako pierwsi o 14.00 do rywalizacji przystąpią sztafety uczniów, godzinę później na starcie staną samorządowcy, a na 15.30 zaplanowano początek biegu głównego. Start wyznaczono na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszenkach, a oficjalne podsumowanie biegu odbędzie się około 16.00 w szkole podstawowej w Bogucinie.
 
Powrót