Ćwiczenia zgrywające jednostek OSP KSRG

28-10-2014

W dniu 25 października 2014 r. na terenie gmin Wysokie i Zakrzew odbyły się ćwiczenia zgrywające dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego.

Tematem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań gaśniczych - praca w aparatach ochrony dróg oddechowych, ratownictwo medyczne, ratownictwo drogowe- oświetlenie terenu akcji i zaopatrzenie wodne.

Celem ćwiczeń było: podniesienie poziomu i efektywności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych jak również stanu wyszkolenia jednostek OSP z terenu powiatu lubelskiego.

W ćwiczeniach udział wzięło 20 jednostek OSP z poszczególnych gmin oraz jednostka OSP Żabia Wola, która w najbliższym czasie przewidziana jest do włączenia do KSRG.

Na miejscu ćwiczeń obecny był Pan Paweł Pikula – Starosta Lubelski, Pan Henryk Romanek –Wójt Gminy Wysokie, Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Lublinie, st. bryg. Andrzej Łukaszuk, Naczelnik Wydziału Zarządzenia Kryzysowego Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie Pan Zbigniew Niedźwiadek, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lublinie Mieczysław Dziura, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w gminie Wysokie Pan Jarosław Kaliński. Oceny realizacji zadań przez jednostki OSP na poszczególnych etapach dokonywali pracownicy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie wraz z Naczelnikiem Wydz. Operacyjno–Szkoleniowego mł. bryg. Maciejem Błaszczykiem.

Wykaz jednostek oraz ilość osiągniętych punktów w czasie ćwiczeń przedstawiał się następująco.

jednostka OSP

Żabia Wola

Strzyżewice

26 pkt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i obsługi tegorocznych ćwiczeń.