By było jeszcze lepiej

27-04-2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu, to placówka zapewniająca podopiecznym bardzo dobre warunki rozwoju. Dzięki staraniom Dyrekcji, przy wsparciu Zarządu Powiatu Lubelskiego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski w Załuczu "Daszek, przy zaangażowaniu całej społeczności szkoły, możemy cieszyć się kolejnymi udoskonaleniami.

W dniu 19 kwietnia 2017r uroczyście zostały poświęcone i oddane do użytku: winda, łącznik pomiędzy częścią szkolną i internacką oraz Sala Doświadczania Świata.
Dzięki windzie, dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły w pełni korzystać z pomieszczeń szkoły, które znajdują się na pierwszym piętrze.
Nowe przejście znacznie ułatwia przemieszczanie się po Ośrodku, a dodatkowe zajęcia w Sali Doświadczania Świata pomogą dodatkowo stymulować zaburzone zmysły, zapewnić doskonałą zabawę oraz zapewnić  relaks.
Uroczystościom nadała świetności obecność Starosty Lubelskiego - Pawła Pikuli, Członka Zarządu- Dariusza Gajo, Naczelnik Wydziału Edukacji Promocji i Spraw Społecznych - Beaty Janiszewskiej -Brudzisz, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie - Anety Łońskiej. Uroczystego poświecenia dokonał Ksiądz Prałat Jan Kiełbasa - wieloletni przyjaciel SOSW w Załuczu.