Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Budżet Powiatu na 2018 rok uchwalony!

29-12-2017

W czwartek 28 grudnia 2017 roku Rada Powiatu w Lublinie jednogłośnie zatwierdziła projekt budżetu Powiatu Lubelskiego na rok 2018. Budżet zakłada ponad 126 mln zł dochodów i ponad 138 mln zł wydatków. Na inwestycje Powiat Lubelski planuje wydać około 39 800 000 złotych.

30 milionów to środki na zadania drogowe współfinansowane ze źródeł zewnętrznych. Powiat otrzyma dofinansowanie z rządowego „Programu rozwoju infrastruktury gminnej i powiatowej” na przebudowę trasy Dominów - Skrzynice o długości ponad 4 km i trasy Góra – Wojciechów o długości prawie 7 km. Na obydwa zadania w przyszłorocznym budżecie Rada Powiatu zabezpieczyła około 17 milionów złotych.

Dwie inne ważne inwestycje drogowe są częścią megaprojektu drogowego realizowanego z pozostałymi powiatami ziemskimi. Są to: ponad 6-kilometrowy odcinek trasy Lublin - Strzeszkowice przez Krężnicę Jarą oraz droga od węzła trasy S17 w Markuszowie w kierunku Woli Przybysławskiej w gminie Garbów. W tym przypadku prace będą prowadzone na odcinku o długości około 5 kilometrów, a w budżecie na ten cel przewidzianych jest 7 milionów złotych. Około połowy będą stanowić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, ale ostateczna wysokość dotacji będzie zależeć od wyników przetargu na wykonanie robót.

W 2018 roku samorząd powiatowy chce pozyskać ze środków Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa pieniądze na modernizację mostów przy drodze Sobieska Wola - Giełczew w Sobieskiej Woli i Radomirce, na które przeznaczył już w budżecie 500 tysięcy zł.

Przyszłoroczny plan inwestycyjny zakłada również prawie 1 140 000 zł na modernizację pływalni przy Zespole Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. 470 tysięcy złotych na ten cel Powiat Lubelski pozyskał z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Na kontynuację modernizacji infrastruktury dydaktycznej w szkołach zawodowych samorząd wyda prawie 2 miliony złotych. W budżecie są również pieniądze na wykonanie inkubatora pszczelarstwa, który ma powstać przy Zespole Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli. Na ten cel radni zaplanowali 550 tysięcy złotych, ale do 500 tysięcy mogą otrzymać z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek o przyznanie dotacji jest gotowy i ma być złożony do Lokalnej Grupy Działania "Kraina wokół Lublina".

 

Załączniki:

Projekt budżet powiatu 2018

Budżet Powiatu Lubelskiego na 2018 rok - prezentacja [pdf, 2 492 kb]

Powrót