Brzydkie kaczątko… dalsze losy

20-04-2018

W tegorocznej edycji Integracyjnego Konkursu Andersenowskiego organizowanego corocznie od ponad 10 lat przez Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie uczestnicy powrócili do jednej z bajek Ch. H. Andersena, jednakże w nowej, wyjątkowej odsłonie.

Finał konkursu pod tytułem „Brzydkie kaczątko… dalsze losy” odbył się 17 kwietnia 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach pod honorowym patronatem Burmistrza Bełżyc Ryszarda Góry, który był jednocześnie fundatorem trzech pierwszych nagród we wszystkich kategoriach. W tym roku po raz pierwszy była to impreza powiatowa.

Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej ukazującej 10-letnią historię konkursu, czemu towarzyszyło wiele wspomnień i emocji. Następnie publiczność obejrzała spektakl pt.: „Brzydkie kaczątko… dalsze losy” przygotowany przez grupę teatralną „Iluzja” działającą w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie prezentujący niespodziewane zakończenie historii o brzydkim kaczątku, które bardzo rozbawiło publiczność i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Według koncepcji twórców przedstawienia brzydkie kaczątko jako piękny łabędź zamieszkało wraz z innymi łabędziami w parku w Nałęczowie.

Kolejnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu, a następnie wręczenie nagród i dyplomów laureatom przez Dyrektora ZSS przy DPS w Matczynie Renatę Rejnowską i Burmistrza Bychawy Ryszarda Górę. Na konkurs napłynęło łącznie około 200 prac w trzech kategoriach, w których uczestnicy na wiele sposobów próbowali przedstawić jak według nich potoczyły się losy brzydkiego kaczątka. Na koniec wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek i tradycyjny tort z wizerunkiem bohatera tegorocznej edycji konkursu.

Lista laureatów XI INTEGRACYJNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "Brzydkie kaczątko… dalsze losy"

Kategoria Przedszkole
1 miejsce- Miłosz Ścibor, SP Kierz, oddział przedszkolny