Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Biegi Uliczne 2017

09-10-2017

Jesień w Powiecie Lubelskim kojarzy się wszystkim z Biegami Powiatowymi organizowanymi, co roku już od siedmiu lat. Impreza pod hasłem „Biegaj z nami” odbyła się w tym roku 8 października na trasie ulicznej Borzechów – Bełżyce.

Uroczystego otwarcia Biegów dokonał Pan Paweł Pikula - Starosta Lubelski, który bardzo serdecznie powitał wszystkich zawodników oraz przybyłych gości. Nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy sportowej czuwał Pan Ireneusz Rapa - Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, który w trakcie Biegów pełnił funkcję Sędziego Głównego.
Jak w poprzednich latach, na starcie stanęły reprezentacje uczniów szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz drużyny samorządowców z powiatu lubelskiego. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach. W pierwszej, sztafecie 5 x 600 metrów, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z roczników 2002, 2003, 2004 (szkoły podstawowe, gimnazja), w drugiej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
W trzeciej, na takich samych zasadach, wystartowali samorządowcy, natomiast czwartą grupę stanowiły zawodniczki i zawodnicy w wieku, co najmniej 18 lat, którzy rywalizowali w biegu otwartym na dystansie 7, 5 kilometrów.

W  sztafecie szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt najlepszymi okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Bychawie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wojciechowie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Przybysławicach. W kategorii chłopców zwycięstwo wywalczyła sztafeta Gimnazjum nr 2 Zespołu Szkół z Bychawy, pokonując chłopców ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowie, którzy zajęli drugie miejsce. Trzecie miejsce należy do sztafety chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najszybszą sztafetą dziewcząt okazała się drużyna z Zespołu Szkół im Ks. A. Kwiatkowskiego z Bychawy, drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Niemiec, a trzecie zdobyła sztafeta dziewcząt Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli. Wśród chłopców, triumfatorami okazali się uczniowie z Zespołu Szkół im Ks. A. Kwiatkowskiego z Bychawy, drugie miejsce zajęła sztafeta uczniów z zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, a trzecie wywalczyli chłopcy z Zespołu Szkól Techniki Rolniczej z Piotrowic.

Na starcie biegu sztafet samorządów do rywalizacji stanęło pięć drużyn. Niepokonaną okazała się sztafeta Urzędu Miasta w Lublinie, wywalczyła pierwsze miejsce. Srebrne medale zdobyli pracownicy Urzędu Miasta w Bełżycach, a brązowe sztafeta Starostwa Powiatowego w Lublinie.  W biegu sztafet samorządowców, do rywalizacji stanęła również drużyna pracowników Urzędu Gminy Borzechów, która zajęła czwarte miejsce oraz sztafeta reprezentująca Gminę  Jabłonna.

Największym wyzwaniem okazał się bieg główny, w którym trzeba było pokonać trasę o długości 7,5 km.  Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 41 osób, w tym 9 kobiet.  Pierwsza na mecie zgłosiła się Kinga Kocuga, tuż za nią Izabela Smolińska, a trzecia na metę  dobiegła Joanna Wasilewska.  Spośród licznej grupy mężczyzn, na najwyższym podium stanął Rusłan Szerczuk, tuż za nim Andrzej Starżyński Andrzej wyprzedzając Pawła Wereckiego, który zdobył trzecie miejsce.

Start Biegu głównego miał miejsce w Łączka– Pawłówku (Gmina Borzechów),  gdzie przed Biegiem zawodnicy mogli ogrzać się przy kominku w Remizie OSP będącej jednocześnie siedzibą teatru.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz wspaniałe nagrody.
Jednocześnie dziękujemy, Panu Romanowi Madejkowi właścicielowi Prywatnego Przedsiębiorstwa Transportowo Handlowo Usługowego ROLBUD i Kopalni Piasku za wsparcie finansowe oraz Radzie Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie za ufundowanie pucharów.