Aktualności

Zdjęcie Artykułu

"Artystyczna jesień w Załuczu" za nami

09-10-2017

Już po raz piąty, dnia 4 października do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Załuczu zawitała artystyczna jesień. Podczas corocznej imprezy, której głównym celem jest integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi rówieśnikami, wystąpiła rekordowa lista uczestników- około 100 osób reprezentujących różne środowiska.

Aktorzy, wokaliści, plastycy, reprezentowali swoje talenty w przedstawieniach teatralnych, popisach wokalnych oraz podczas pleneru plastycznego. Nowością przeglądu było wykonywanie prac w programie komputerowym Paint.
Przedstawienia teatralne zaprezentowali artyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy w spektaklu „Listonosz”, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych w spektaklu „Opowieści ze wschodu” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, którzy w scence rodzajowej przedstawili zwyczaje związane z kiszeniem kapusty. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kiełczewicach przedstawiły inscenizację pt. „Jesień, kolorowa pora”.  Natomiast gospodarzy reprezentował zespół „Kwadraty”, przedstawiając pantomimę do „Jesieni” Antonio Vivaldiego.
Piosenki o tematyce jesiennej i nie tylko, wykonali uczniowie  Zespołu Szkół Specjalnych działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, dzieci ze Szkół Podstawowych w Sobieszczanach  Niedrzwicy Dużej   i Strzeszkowic Dużych. Śpiewali również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie i Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie. Gospodarze zaś śpiewający na co dzień w zespole „Fantazja” zaprezentowali  utwór „Idzie jesień po lesie”.
W warsztatach plastycznych uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach , Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krężnicy Jarej i wszyscy chętni. Podczas tegorocznego przeglądu wystąpiło 18 grup.
W podziękowaniu wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki, kosze ze słodyczami i materiałami plastycznymi, podziękowania, dyplomy uczestnictwa. Pełna integracja odbyła się przy obfitym poczęstunku.
Naszym artystom przyglądali się zaproszeni goście: Członek Zarządu Powiatu Lubelskiego Dariusz Gajo, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Aneta Łońska, proboszcz parafii w Niedrzwicy Kościelnej ksiądz kanonik Jan Karaś oraz Renata Gawryluk-Juszka, instruktorka plastyki w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej.
Wystawę prac plastycznych,  grafik komputerowych i zdjęć z przeglądu , będzie można podziwiać niebawem w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej.
Całe wydarzenie było współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Lublinie w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury i sportu.
Powrót