76. rocznica wybuchu II wojny światowej

03-09-2015

W wtorek 1 września mieszkańcy Lublina uczcili pamięć ofiar II wojny światowej. Uroczyste obchody 76. rocznicy wybuchu tej najokrutniejszej w dziejach ludzkości wojny rozpoczęły się mszą świętą w kościele cywilno – wojskowym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie.

Po mszy świętej Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego" z rąk sekretarz województwa odebrał p. Zygmunt Koter, który wcześniej został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Znakiem OSP.  Pan Zygmunt w okresie okupacji Niemiec hitlerowskich współpracował ze strukturami Polskiego Państwa Podziemnego wykonując zadania stawiane przez Delegata Rządu na województwo lubelskie. Następnie uroczystości przeniosły się na Plac Litewski, gdzie odbył się apel pamięci przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Kwiaty podczas uroczystości w imieniu Powiatu Lubelskiego złożyli Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz Sekretarz Powiatu Lubelskiego Grzegorz Szacoń.