Aktualności

Zdjęcie Artykułu

60-lecie jednostki OSP Radawczyk - Gminne Święto Strażaka 26 VI 2016

02-07-2016

W niedzielę 26 czerwca 2016 r. w Gminie Niedrzwica Duża odbyło się Gminne Święto Strażaka połączone z obchodami 60-lecie OSP Radawczyk. Strażacy na czele z Zarządem Oddziału Gminnego ZOSP RP, Zarządem OSP w Radawczyku, jak i Wójtem Gminy Niedrzwica Duża po odprawieniu uroczystej Mszy Św w kościele parafialnym pw. Św. Andrzeja Boboli w Babinie przejechali uroczystym korowodem na plac OSP Radawczyk. Tam nastąpiło powitanie wszystkich przybyłych gości, odczytanie historycznych kronik i odznaczenie strażaków za ich zasługi oraz trud i poświęcenie dla służby. Kulminacyjnym punktem uroczystości było odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji 60-lecia OSP Radawczyk.

Powiat Lubelski na niedzielnych uroczystościach reprezentował Pana Starosta Paweł Pikula, który wręczył dyplom dla jednostki OSP Radawczyk.

Każdy z nas bardzo dobrze wie, jakie znaczenie w lokalnej społeczności odgrywają Ochotnicze Straże Pożarne. To nie dla korzyści materialnych, lecz z czystej chęci pomocy innym, angażują się Oni w wypełnianie swoich obowiązki, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie. Dlatego właśnie tym strażakom  należą się podziękowania i gratulacje, a przyznane odznaczenia są wyrazem wdzięczności za ich bezinteresowne oddanie służbie. Andrzej Rosiewicz śpiewał kiedyś „Czterdzieści lat minęło…”, a strażacy z OSP Radawczyk zaśpiewali w niedzielę „Sześćdziesiąt lat minęło to piękny wiek…”i oby nie skończyło się na tym jubileuszu, czego im życzymy z całego serca.  

Powrót