Aktualności

Zdjęcie Artykułu

50-lecie Koła Gospodyń Wiejskich z Jabłonny Drugiej

27-04-2015

W sobotę 25 kwietnia 2015 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Jabłonny Drugiej świętowało jubileusz 50-lecia. Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter, z piękną oprawą, co bez wątpienia związane jest z bogatą historią i aktywną działalnością Koła na rzecz społeczności lokalnej.

Panie z KGW Jabłonna Druga wraz z Gminnym Centrum Kultury przygotowały piękną uroczystość na której przedstawiły 50-letnią historię Koła wraz z programem artystycznym. Dodatkową atrakcją był też występ dziecięcego Zespołu Ludowego "Jabłoneczki", który w tamtym roku obchodził jubileusz 10-lecia.

Uroczystość uświetnili również znamienici goście: Poseł na Sejm RP Jan Łopata, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Ksiądz proboszcz Parafii w Jabłonnie Zbigniew Cholewa, Radny Powiatu Lubelskiego Henryk Salasa, Dyrektor Wojewódzkiego ośrodka Kultury w Lublinie Artur Sępoch, Wiceprezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i organizacji Rolniczych w Lublinie Stanisław Żarnowski, Przewodniczący Rady Gminy Jabłonna Roman Dąbek wraz z Radnymi Rady Gminy (Bogdanem Wałachowskim, Jane Fidutem, Eweliną Galek, Kamilem Skałeckim), Sołtysi z sołectw Jabłonna Majątek, Jabłonna Pierwsza, Jabłonna Druga (Elżbieta Kowalska, Jan Fidut, Tadeusz Kozioł), Zastępca Wójta Gminy Marcin Pastuszak, Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie Elżbieta Migasiuk, Dyrektor Zespołu Administracyjnego Szkół Ewa Maj, reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonnie.

Panie zostały uhonorowane wieloma wyróżnieniami za działalność na rzecz krzewienia kultury polskiej, m.in. dyplomem uznania od Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.
W organizację tego wydarzenia włączyły się również lokalne firmy Dworek Jabłonna i Rejonowy Bank Spółdzielczy w Bychawie.

Powrót