25 lat samorządu terytorialnego w Polsce

13-02-2017

Niedawno ukazała się książka pt. „25 lat samorządu terytorialnego w Polsce – Bilans Doświadczeń”. Książka, jak również Międzynarodowa konferencja naukowa o tym samym tytule z czerwca 2015 r. jest podsumowaniem pracy samorządu, w 25 rocznicę uchwalenia jednego z najważniejszych aktów prawnych - ustawy o samorządzie terytorialnym.

Celem konferencji było zaprezentowanie i upowszechnienie wyników badań dotyczących tematyki samorządowej, które zostały wydane w formie książki. Publikacja została podzielona na trzy bloki tematyczne: aspekty prawno - ustrojowe reaktywowania i funkcjonowania samorządu terytorialnego, wybory samorządowe i partycypacja obywatelska i finanse jednostek samorządu terytorialnego.
Jedna z pozycji została przygotowana przez Pana Roberta Wójcika Wicestarostę Lubelskiego. Opisał w niej współczesny powiat lubelski na tle tradycji powiatów na ziemiach polskich. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

Współczesny powiat lubelski na tle tradycji powiatów na ziemiach polskich