100 koni na 100-lecie Polski Niepodległej

15-05-2019

W niedzielę 12 maja na stadionie miejskim w Bychawie odbył się Ogólnopolski Czempionat Kuców oraz XIV Pokaz Użytkowania Koni i Kuców pt. „100 koni na 100-lecie Polski Niepodległej”.

Wydarzenie organizuje Bychawskie Stowarzyszenie Przyjaciół Koni, zrzeszające hodowców i pasjonatów koni, propagujące hodowlę zwierząt. Spotkanie od dwóch lat ma charakter ogólnopolski. Tegoroczna edycja nawiązywała do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pokazom użytkowania koni i kuców towarzyszyły występy zespołów ludowych, pokazy wojskowe oraz konkursy powożenia. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia, który ufundował również nagrody dla najlepszych w kategorii - jazda na czas w zaprzęgu koni. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski.